DCSIMG
Tektronix » Data Sheets » Products » Oscilloscopes » Oscilloscopes 500MHz to 5GHz » MSO4000 Series


Click to Enlarge

Informacje o produkcie
Wprowadzenie
Charakterystyki/Specyfikacje
Informacje zamówieniowe
Karta katalogowa (1 MB)

Informacje handlowe
Sprawdź cennik
Skontaktuj się z nami
Prośba o prezentację

Prośba o ofertę

Dodatkowe informacje
Znajdź autoryzowanego dystrybutorawidth=10
Seria MSO4000 – strona głównawidth=10
Seria DPO4000 – strona głównawidth=10
Program LabVIEW SignalExpres Tektronix Editionwidth=10
Materiały szkoleniowewidth=10
PDF Lista obsługiwanych drukarekwidth=10
Wybór oscyloskopu onlinewidth=10
Dobór sond pomiarowych onlinewidth=10

Oscyloskopy z luminoforem cyfrowym

Rodzina Tektronix 4000 • seria DPO4000 • seria MSO4000

Właściwości i zalety

Podstawowe parametry
 • pasmo 1 GHz, 500 MHz, 350 MHz
 • 2 lub 4 kanały
 • 16 kanałów cyfrowych (MSO4000)
 • częstotliwość próbkowania do 5 GS/s w każdym kanale
 • rekord o długości 10 milionów próbek w każdym kanale
 • maksymalna szybkość rejestracji 50,000 przebiegów/s
 • zestaw zaawansowanych trybów wyzwalania
Elementy ułatwiające obsługę przyrządu
 • efektywna analiza przebiegu z wykorzystaniem funkcji Wave Inspector®
 • kolorowy wyświetlacz XGA o przekątnej 10,4 cala (264 mm)
 • port USB 2.0 i karta pamięci CompactFlash na płycie czołowej umożliwiające szybkie i łatwe zapisywanie danych
 • podłączenie do komputera w trybie Plug-and-play
 • niewielkie gabaryty i mała masa — tylko 137 mm (5,4 cala) głębokości i 5 kg wagi
wyzwalanie sygnałami magistral szeregowych i ich analiza
 • opcje wyzwalania sygnałami z magistral szeregowych I2C, SPI, CAN, LIN, FlexRay i RS232/422/485/UART oraz ich analiza
Projektowanie i analiza sygnałów mieszanych (MSO4000)
 • wyzwalanie sygnałami magistral równoległych i ich analiza
 • technologia MagniVu zapewniająca rozdzielność czasową 60,6 ps
 • ustawianie progu dla poszczególnych kanałów
 • wielokanałowe wyzwalanie „setup and hold”
 • nowa generacja wyświetlania przebiegów cyfrowych

Zastosowania

 • projektowanie i diagnostyka systemów wbudowanych
 • projektowanie i diagnostyka sygnałów mieszanych
 • badanie stanów przejściowych
 • pomiary mocy
 • projektowanie i diagnostyka układów wizyjnych
 • elektronika samochodowa

Oscyloskopy z luminoforem cyfrowym z serii Tektronix 4000

Rodzina przyrządów Tektronix 4000 obejmuje serię DPO4000 oraz serię MSO4000. Oscyloskopy z luminoforem cyfrowym serii DPO4000 są pierwszymi przyrządami oferującymi długą pamięć akwizycji w każdym kanale, znakomite parametry, wyzwalanie sygnałem szeregowym, wiele opcji analizy — wszystko to przy najmniejszych w tej klasie rozmiarach. Seria oscyloskopów do pomiarów sygnałów mieszanych MSO4000 ma te same cechy i zalety, co seria DPO4000, ale dodatkowo wyposażona jest w 16 zintegrowanych sygnałów cyfrowych umożliwiających wizualizację i zestawianie sygnałów analogowych i cyfrowych na jednym ekranie. Integracja ta rozszerza funkcjonalność wyzwalania na wszystkie 20 kanałów, zapewniając idealne przy diagnostyce mieszanych projektów analogowych i cyfrowych wyzwalanie stanem oraz wzorcem.

Funkcje ułatwiające pracę

Zwiększenie stopnia złożoności projektów wymaga narzędzia ułatwiającego szybkie rozwiązanie problemów.

Łatwa konfiguracja i obsługa

Modele serii 4000 są wyposażone w duży wyświetlacz XGA o przekątnej 10,4 cala oraz czytelny panel przedni z przejrzyście rozmieszczonymi elementami regulacyjnymi — a wszystko to w obudowie o głębokości tylko 137 mm (5,4 cala) i wadze 5 kg. Dzięki obsłudze technologii plug-and-play przez interfejs USB i możliwości połączenia z komputerem PC pobieranie danych pomiarowych z przyrządu jest tak proste, jak podłączenie przewodu USB do komputera. Dostarczone wraz z oscyloskopem programy obejmują NI LabVIEW SignalExpress Tektronix Edition LE, OpenChoice® Desktop oraz paski narzędziowe do aplikacji Microsoft Excel i Word umożliwiające szybką i łatwą bezpośrednią komunikację z komputerami z systemem Windows. Porty USB i CompactFlash na przednim panelu zapewniają łatwy transfer zrzutów ekranu, ustawień przyrządu i danych przebiegu.

Powstające podczas projektowania i diagnostyki sygnałów mieszanych problemy wymagają szybkiego rozwiązania, zatem również przyrządu z łatwą i intuicyjną obsługą. Przyrządy serii MSO4000 obsługuje się jak oscyloskop, narzędzie, którego sposób wykorzystania jest dobrze znany. Dlatego nie ma konieczności uczenia się obsługi kolejnego przyrządu.

Nawigacja Wave Inspector®


Nawigacja Wave Inspector®

Wyobraź sobie korzystanie z Internetu, gdyby nie istniały takie wyszukiwarki jak Google czy Yahoo, gdyby przeglądarki internetowe nie miały takich funkcji, jak Ulubione czy Łącza lub gdyby nie istnieli tacy dostawcy usług internetowych, jak AOL czy MSN. Właśnie to czują użytkownicy wielu współczesnych oscyloskopów cyfrowych próbujący wykorzystać dostępny w nich długi rekord akwizycji. Długość rekordu — jeden z kluczowych parametrów oscyloskopu cyfrowego — oznacza liczbę próbek, które mogą zostać pobrane i zapisane podczas jednej akwizycji. Dłuższy rekord to dłuższe okno czasowe, w którym można obserwować przebieg z większą rozdzielczością czasową (większą częstotliwością próbkowania).

Pierwsze oscyloskopy cyfrowe mogły rejestrować jedynie 500 punktów przebiegu i z tego powodu trudno było wychwycić wszystkie istotne informacje o badanym zjawisku. W ciągu kolejnych lat producenci oscyloskopów zwiększali długość rekordu w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku żądającego przechwytywania coraz dłuższych okien czasowych z dużą rozdzielczością. W efekcie większość oscyloskopów średniej klasy jest standardowo wyposażona w rekord o długości wielu milionów punktów lub można je opcjonalnie do takiego rozbudować. Takie rekordy o wielomilionowej długości odpowiadają często przebiegom tysiąckrotnie dłuższym od szerokości ekranu. Chociaż standardowa długość rekordu wzrosła w ostatnich latach do satysfakcjonującej wartości dla większości aplikacji, to rozwój narzędzi do sprawnego i skutecznego przeglądania i analizowania danych zgromadzonych w tak długich rekordach oraz poruszania się w nich był do dziś zaniedbywany.


Elementy sterujące funkcji Wave Inspector®zapewniają wyjątkowo efektywne przeglądanie i analizowanie danych przebiegu

Urządzenia z serii Tektronix 4000 zmieniają oczekiwania dotyczące pracy z długim rekordem dzięki elementom sterującym innowacyjnej funkcji Wave Inspector:

Zoom/Pan (Powiększenie/przesuwanie) -specjalne dwuczęściowe pokrętło umieszczone na płycie czołowej zapewniające intuicyjne sterowanie zarówno powiększaniem, jak i przesuwaniem przebiegu. Wewnętrzne pokrętło dostosowuje współczynnik powiększenia (czyli skalę powiększenia); obrót w prawo aktywuje funkcję lupy i zwiększa współczynnik powiększenia, a obrót w lewo zmniejsza powiększenie aż do wyłączenia funkcji. Pokrętło zewnętrzne służy do przesuwania ramki powiększenia wzdłuż zarejestrowanego przebiegu, ułatwiając szybkie odnalezienie interesującego nas fragmentu. Pokrętło to jest wyposażone w mechanizm określający szybkość przesuwania ramki powiększenia wzdłuż przebiegu. Większy kąt obrotu tego pokrętła przyspiesza przesuwanie ramki. Kierunek przesuwu zmienia się poprzez obrócenia pokrętła w przeciwną stronę. Nie ma już potrzeby przechodzenia przez kolejne elementy wielopoziomowego menu w celu ustalenia parametrów powiększonego fragmentu przebiegu.

Przycisk Play/Pause (Uruchomienie/zatrzymanie przesuwu) - specjalny przycisk uruchamiający i zatrzymujący automatyczne przesuwanie przebiegu wzdłuż ekranu. Przycisk ułatwia odnalezienie nieprawidłowości lub poszukiwanych zdarzeń w zarejestrowanym przebiegu. Szybkość i kierunek przesuwania są intuicyjnie sterowane za pomocą pokrętła przesuwu. Większy kąt obrotu pokrętła powoduje szybsze przesuwanie wzdłuż przebiegu, a zmiana kierunku następuje po obróceniu pokrętła w przeciwną stronę.

Przyciski Mark (Znaczniki użytkownika) -przyciski znaczników umożliwiające zaznaczenie na przebiegu interesujących obszarów. Naciśnięcie przycisku Set Mark (Ustaw znacznik) na płycie czołowej umożliwia ustawienie jednej lub wielu „zakładek” w przebiegu. Przechodzenie pomiędzy znacznikami jest bardzo proste i możliwe za pomocą przycisków Poprzedni (<—) i Następny (—>) umieszczonych na płycie czołowej.

Znaczniki wyszukiwania - nie chcesz tracić czasu na śledzenie całego rekordu akwizycji w celu odnalezienia szukanego zdarzenia? Urządzenia z serii 4000 są wyposażone w zaawansowane funkcje przeszukiwania długich rekordów akwizycji według kryteriów określonych przez użytkownika. Wszystkie wystąpienia zdarzenia są wyróżniane znacznikami wyszukiwania. Przechodzenie pomiędzy znacznikami jest bardzo łatwe i możliwe za pomocą przycisków Poprzedni (<—) i Następny (—>) umieszczonych na płycie czołowej. Wyszukiwanie obejmuje takie charakterystyczne elementy, jak: zbocze, szerokość impulsu, impulsy niepełne, stany logiczne, czas zmiany i utrzymywania stanu, czasy narastania i opadania i tym podobne oraz zawartość pakietów danych przesyłanych w magistralach I2C, SPI, RS-232/422/485/UART, CAN, LIN i FlexRay.


Sonda logiczna P6515

Sonda P6516 do oscyloskopów MSO

Unikalna konstrukcja tej sondy oferuje dwa ośmiokanałowe zestawy pomiarowe. Każdy z kanałów zakończony jest grotem zbudowanym według nowego projektu, z takim połączeniem masy, które upraszcza dołączenie sondy do testowanego urządzenia. Kabel koncentryczny pierwszego kanału każdego z zestawów pomiarowych jest oznaczony kolorem niebieskim w celu łatwiejszej identyfikacji. Wspólny przewód masy ma złącze podobnego typu do stosowanych w elektronice samochodowej, dzięki czemu dołączanie masy do testowanego urządzenia jest wygodne. Sonda P6515 jest wyposażona w adapter, umożliwiający dołączanie jej do szyny pinów o przekroju kwadratowym. Sonda P6516 oferuje znakomite parametry elektryczne i obciążenie jedynie 3 pF.

Szybkie rozwiązywanie problemów

Zgodne z oczekiwaniami parametry i zestaw funkcji

Oscyloskopy z luminoforem cyfrowym (DPO) z serii 4000 umożliwiają obrazowanie nawet najtrudniejszych do wizualizacji sygnałów. Produkowane modele mają zakres częstotliwości od 350 MHz do 1 GHz oraz co najmniej 5-krotne nadpróbkowanie w każdym kanale i funkcję interpolacji sinusoidalnej (sin(x)/x), gwarantując dokładną rejestrację oraz obrazowanie nawet najkrótszych stanów przejściowych. Rekord akwizycji o standardowej długości 10 milionów próbek w każdym kanale zapewnia rejestrację sygnału w szerokim oknie czasowym przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości.

Urządzenia z serii 4000 wyposażone są w szeroką gamę narzędzi analitycznych, takich jak kursory pomiarowe, 29 pomiarów automatycznych, statystyki czy operacje matematyczne dla przebiegu sygnału. Mimo niewielkich wymiarów (głębokość zaledwie 13,7 cm) i małej masy (5 kg) urządzenia z serii 4000 posiadają wyjątkowe parametry i są wyposażone w duży wyświetlacz XGA o przekątnej 10,4 cala oraz osobne elementy regulacyjne dla każdego z kanałów pomiarowych.

Interfejs obsługi sond TekVPI" stanowi standard w zakresie łatwego korzystania z sond. Sondy z interfejsem TekVPI są wyposażone we wskaźniki stanu i elementy sterujące, a także przycisk menu umieszczony we wtyczce sondy. Naciśnięcie tego przycisku wyświetla na ekranie oscyloskopu wszystkie odpowiednie ustawienia i elementy sterujące sondy. W interfejsie TekVPI zastosowano nową architekturę zarządzania zasilaniem, umożliwiając bezpośrednie podłączanie sond prądowych bez konieczności stosowania oddzielnych, charakteryzujących się dużymi wymiarami, zasilaczy. Sondy TekVPI mogą być także sterowane zdalnie poprzez porty USB, GPIB czy Ethernet, co zapewnia ich większą uniwersalność w automatycznych systemach pomiarowych ATE.

MagniVu™

Główny tryb cyfrowej akwizycji urządzeń serii MSO4000 może zarejestrować do 10 milionów punktów przy szybkości próbkowania 500 MS/s (rozdzielczość 2 ns). Dodatkowo, poza głównym rekordem urządzenie MSO4000 oferuje tryb ultra wysokiej rozdzielczości o nazwie MagniVu, w którym 10 000 punktów jest gromadzonych z szybkością do 16,5 GS/s (rozdzielczość 60,6 ps). Oba przebiegi, główny oraz MagniVu, są rejestrowane przy każdym wyzwoleniu i mogą być uruchomione lub zatrzymane w dowolnym momencie. Tryb MagniVu zapewnia blisko dziesięciokrotnie większą rozdzielczość niż jakikolwiek inny oscyloskop, gwarantując precyzję dokonywanych pomiarów czasowych przebiegów cyfrowych.


Wielokanałowe wyzwalanie „setup and hold” (MSO4000).


Wyzwalanie określonego pakietu danych przesyłanego magistralą RS-232. Zdekodowana zawartość pakietów wyświetlana jest jako znaki ASCII.

Wyzwalanie magistral szeregowych i ich analiza

Jednym z najczęściej spotykanych zastosowań, które wymaga długiego rekordu akwizycji, jest analiza szeregowej transmisji danych w systemach wbudowanych. Systemy tego rodzaju można spotkać praktycznie wszędzie. Mogą one składać się z wielu różnych typów elementów, m.in. mikroprocesorów, mikrokontrolerów, DSP, pamięci RAM, pamięci EPROM, układów FPGA, przetworników analogowo-cyfrowych czy cyfrowo-analogowych oraz wejść/wyjść. Dotychczas te różnorodne elementy komunikowały się pomiędzy sobą oraz ze światem zewnętrznym zazwyczaj za pomocą magistral równoległych. Jednak współcześnie szerokie magistrale równoległe są w coraz większej liczbie układów wbudowanych zastępowane magistralami szeregowymi. Wynika to z mniejszych wymagań magistral szeregowych w zakresie miejsca zajmowanego na płytce, mniejszej liczby wyprowadzeń, mniejszego poboru mocy, wbudowanych zegarów, wykorzystania sygnałów różnicowych zwiększających odporność na szum i co najważniejsze — niższych kosztów. Poza tym dostępnych jest wiele modułów produkowanych przez renomowane firmy, które łączone są poprzez magistrale szeregowe..

Mimo iż magistrale szeregowe mają wiele zalet, ich wykorzystywanie związane jest z koniecznością rozwiązania istotnych problemów, które nie istniały w poprzednich rozwiązaniach (magistrale równoległe). Diagnostyka magistral szeregowych może być przez to trudniejsza, gdyż trudniej jest wyodrębnić poszukiwane zdarzenie, a także zinterpretować to, co jest wyświetlane na ekranie oscyloskopu. Przyrządy serii 4000, w których wzięto pod uwagę te problemy, stanowią doskonałe narzędzie dla inżynierów pracujących z magistralami szeregowymi o małej prędkości, takimi jak I2C, SPI, RS-232/422/485/UART, CAN, LIN i FlexRay.

Wyświetlanie przebiegu sygnału magistrali -oscyloskop umożliwia wyświetlanie zintegrowanego przebiegu utworzonego na podstawie poszczególnych sygnałów składowych (zegar, dane, CE itp.). Dzięki takiej wizualizacji łatwo zidentyfikować początek oraz koniec pakietów, a także ich zawartość (adres, dane, identyfikator, CRC itp.).

Wyzwalanie sygnałami magistral szeregowych -dla typowych interfejsów szeregowych o małej prędkości, jak I2C, SPI, RS-232/422/485/UART, CAN, LIN i FlexRay, możliwe jest wyzwalanie w momencie pojawienia w sygnale magistrali konkretnej części pakietu danych (np. start, konkretny adres, dane o określonej wartości, unikatowy identyfikator).

Dekodowanie sygnału magistrali - masz dość nużącego wzrokowego analizowania przebiegu sygnału w celu zliczania impulsów zegarowych, określenia wartości bitów (0 lub 1) albo łączenia bitów w bajty i określania ich wartości w kodzie szesnastkowym? Teraz oscyloskop może zrobić to wszystko za Ciebie! Po skonfigurowaniu magistrali oscyloskop może dekodować każdy pojawiający się pakiet danych i wyświetlać na przebiegu jego wartość w postaci szesnastkowej, binarnej, dziesiętnej (dotyczy tylko magistral LIN i FlexRay) lub w kodzie ASCII (dotyczy tylko magistral RS-232/422/485/UART).

Tabela zdarzeń - poza obserwacją danych zdekodowanych pakietów na przebiegu sygnału magistrali wszystkie zarejestrowane pakiety można przeglądać także w formie tabeli, podobnie jak w analizatorze stanów logicznych. Pakiety wraz ze znacznikami czasowymi są wyświetlane kolejno w kolumnach dla każdego składnika (adres, dane itp.).

Wyszukiwanie - wyzwalanie szeregowe jest bardzo przydatne do izolowania poszukiwanego zdarzenia. Co jednak zrobić, gdy po zarejestrowaniu zdarzenia trzeba przeanalizować sąsiednie dane? Dotychczas polegało to na ręcznym przeglądaniu przebiegu oraz zliczaniu i konwertowaniu poszczególnych bitów w celu znalezienia przyczyny zdarzenia. Urządzenia serii 4000 umożliwiają przeszukiwanie zarejestrowanych danych pod kątem występowania określonych przez użytkownika kryteriów obejmujących zawartość pakietów danych magistrali szeregowej. Każde wystąpienie określonej zawartości pakietu jest wyróżniane znacznikiem wyszukiwania. Szybkie przechodzenie pomiędzy znacznikami jest bardzo proste i możliwe za pomocą przycisków Poprzedni (<—) i Następny (—>) umieszczonych na płycie czołowej.


Tabela zdekodowanych pakietów zawiera zdekodowane elementy (identyfikator, DLC, dane, CRC) każdego pakietu magistrali CAN dla długiego okresu akwizycji.

Projektowanie i analiza sygnałów mieszanych (MSO4000)

Stałym wyzwaniem, przed jakim stoją inżynierowie projektujący systemy wbudowane, jest zwiększanie złożoności systemu. Typowy projekt systemu wbudowanego obejmuje m.in. wiele sygnałów analogowych, szeregową komunikację cyfrową niskiej i dużej szybkości oraz różne magistrale mikroprocesora. Protokoły transmisji szeregowej, takie jak I2C i SPI są często używane do komunikacji między układami, ale wiele zastosowań znajdują także magistrale równoległe. Mikroprocesory, układy FPGA, konwertery analogowo-cyfrowe (ADC) i cyfrowo-analogowe (DAC) są przykładami układów scalonych o indywidualnych wymaganiach pomiarowych we współczesnych projektach systemów wbudowanych. Oscyloskopy sygnałów mieszanych serii MSO4000 oferują dodatkowych 16 kanałów cyfrowych. Kanały te są zintegrowane z interfejsem użytkownika oscyloskopu, co ułatwia ich wykorzystanie i upraszcza rozwiązywanie problemów podczas pomiarów sygnałów mieszanych.

Nowa generacja zobrazowania przebiegów cyfrowych

Aby korzystanie z oscyloskopu sygnałów mieszanych było łatwiejsze, w urządzeniach serii MSO4000 zmieniono podejście do wizualizacji przebiegów cyfrowych. Wspólnym problemem zarówno dla analizatorów stanów logicznych, jak i oscyloskopów sygnałów mieszanych jest określenie, czy dana jest równa zero, czy jeden, kiedy powiększany jest przebieg cyfrowy widoczny na ekranie jako jedna płaska linia. Przebiegi cyfrowe w urządzeniach serii MSO4000 są kodowane kolorem: jedynki wyświetlane są na zielono, a zera na niebiesko.

Urządzenie MSO4000 jest wyposażone w sprzętową detekcję wielu przejść. Kiedy system wykrywa wiele przejść, użytkownik widzi na ekranie białe zbocze. Białe zbocze oznacza, że dostępnych jest więcej informacji po powiększeniu lub przy rejestracji z większą szybkością próbkowania. Powiększenie w większości przypadków odsłoni impulsy niewidoczne przy poprzednich ustawieniach. Jeśli po maksymalnym możliwym powiększeniu białe zbocze widoczne jest w dalszym ciągu, oznacza to, że zwiększenie częstości próbkowania przy kolejnej rejestracji pozwoli zaobserwować informacje o większej częstotliwości niż te, które mogły być zarejestrowane przy poprzednich ustawieniach.

Ustawianie kanału w oscyloskopie MSO często może być bardziej pracochłonne w porównaniu z tradycyjnym oscyloskopem. Proces ten często obejmuje pomiary testowanego urządzenia, opisywanie kanałów i pozycjonowanie ich na ekranie. W oscyloskopie MSO4000 jest to łatwiejsze dzięki umożliwieniu użytkownikowi grupowania przebiegów cyfrowych i wprowadzania opisów przebiegów za pomocą klawiatury USB. Ułożenie przebiegów cyfrowych obok siebie powoduje utworzenie grupy. Po utworzeniu grupy można pozycjonować razem wszystkie kanały zawarte w grupie. Zmniejsza to znacząco czas potrzebny na osobne pozycjonowanie poszczególnych kanałów.


Białe zbocze oznacza, że po powiększeniu dostępnych jest więcej informacji.


Grupy tworzy się poprzez umieszczenie kanałów cyfrowych obok siebie na ekranie. Wartości progu dla grupy można pozycjonować i ustawiać w jednym kroku.


Wyświetlanie synchronizowanej magistrali równoległej, dekodowanie 7-bitowego licznika.


Pomiar bezpiecznego obszaru pracy elementu (SOA). Aplikacja pomiarów automatycznych umożliwia szybką i dokładną analizę mocy.


Obserwacja sygnału wizyjnego NTSC. Oscyloskopy z serii DPO wyświetlają obraz z gradacją intensywności reprezentujący trzy wielkości: czas, amplitudę oraz zmiany amplitudy w czasie.

Projektowanie i rozwój układów wizyjnych

Wielu inżynierów zajmujących się sygnałami wizyjnymi pozostaje wiernych oscyloskopom analogowym, sądząc, że gradacja intensywności świecenia luminoforu na ekranie lampy oscyloskopowej jest jedynym sposobem obserwacji pewnych szczegółów sygnału. Duża szybkość rejestracji przebiegów w oscyloskopach serii 4000 połączona ze stopniowaną intensywnością wyświetlania sygnału zapewnia tyle samo informacji co obraz w oscyloskopie analogowym, oferując przy tym jeszcze większą ilość szczegółów i wszystkie zalety oscyloskopów cyfrowych.

Standardowe funkcje, takie jak podziałki IRE oraz mV, wyzwalanie polem, polaryzacja sygnału wideo oraz automatyczne ustawianie o poziomie zaawansowania umożliwiającym wykrywanie sygnałów wideo sprawiają, że przyrządy serii 4000 są najłatwiejsze w obsłudze w zastosowaniach wideo spośród dostępnych na rynku oscyloskopów. Z pasmem do 1 GHz i czterema wejściami analogowymi oscyloskopy serii 4000 mogą służyć do pomiarów zarówno cyfrowych, jak i analogowych sygnałów wizyjnych.

Ponadto funkcjonalność serii 4000 w zakresie pomiarów sygnałów wizyjnych można rozszerzyć poprzez zastosowanie opcjonalnego modułu rozszerzającego DPO4VID. Moduł rozszerzający DPO4VID oferuje najbardziej różnorodny i szeroki zestaw wyzwalania sygnałów HDTV oraz niestandardowych sygnałów wizyjnych w branży.


OpenChoice® Desktop — standardowe oprogramowanie umożliwiające bezproblemowe połączenie oscyloskopu serii 4000 z komputerem.


NI LabVIEW Signal Express Tektronix Edition (SIGEXPTE) — oprogramowanie opracowane we współpracy z firmą NI (National Instruments) specjalnie do urządzeń serii 4000 umożliwiające całkowicie interaktywną akwizycję danych oraz ich analizę.


Duża szybkość rejestracji przebiegów zwiększa prawdopodobieństwo zarejestrowania nieuchwytnych zakłóceń i innych rzadko występujących zdarzeń.

Charakterystyka

Tor sygnałowy Kanały analogowe

CharacteristicMSO4032

DPO4034

MSO4034

DPO4054

MSO4054

DPO4104

MSO4104

Kanały wejściowe2444
Pasmo analogowe (-3 dB) 5 mV/dz. (typowy)350 MHz350 MHz500 MHz1 GHz
Obliczony czas narastania 5 mV/div (typical)1 ns1 ns700 ps350 ps
Sprzętowe ograniczenia pasma20 MHz lub 250 MHz
Sprzężenie wejściaAC, DC, GND
Impedancja wejściowa1 M Ů ±1%, 50 Ů ±1%
Czułość wejścia, 1 MŮod 1 mV/dz. do 10 V/dz.
Czułość wejścia, 50 Ůod 1 mV/dz. do 1 V/dz.
Rozdzielczość pionowa8 bitów (11 bitów w trybie wysokiej rozdzielczości)
Maks. napięcie wejściowe, 1 MŮ250 VRMS wartość szczytowa ≤ ± 400 V
Maks. napięcie wejściowe, 50 Ů5 VRMS wartość szczytowa <± 20 V /p>
Dokładność wzmocnienia, prąd stały±1,5% przy przesunięciu ustawionym na 0 V
Zakres przesunięcia1 MŮ50 Ů
od 1 mV/dz. do 50 mV/dz.±1 V±1 V
od 50,5 mV/dz. do 99,5 mV/dz.±0.5 V±0.5 V
od 100 mV/dz. do 500 mV/dz.±10 V±10 V
od 505 mV/dz. do 995 mV/dz.±5 V±5 V
od 1 V/dz. do 5 V/dz.±100 V±5 V
od 5,05 V/dz. do 10 V/dz.±50 VND.
Izolacja między kanałami=100:1 przy =100 MHz i =30:1 przy =100 MHz do nominalnej szerokości pasma dla dowolnych dwu kanałów z identycznym ustawieniem V/dz.

Tor sygnałowy Kanały cyfrowe

CharacteristicMSO4032MSO4034MSO4054MSO4104
Kanały wejściowe16 cyfrowych (od D15 do D0)
ProgiPoziomy progowe dla poszczególnych kanałów
Wybór poziomów progowychTTL, CMOS, ECL, PECL, definiowane przez użytkownika
Zakres poziomów progowych definiowanych przez użytkownika od+5 do -2V
Maksymalne napięcie wejściowe±15 V
Dokładność poziomu progowego±(100 mV + 3% ustawionego poziomu progowego)
Zakres dynamiki wejściowej6 Vpik-pok wokół ustawionego poziomu progowego
Minimalne wahanie napięcia (swing)500 mV
Impedancja wejściowa20 k
Obciążenie sondy3 pF
Rozdzielczość pionowa1 bit

Podstawa czasu Kanały analogowe

CharacteristicMSO4032

DPO4034 

MSO4034

DPO4054 

MSO4054

DPO4104 

MSO4104

MMaksymalna częstotliwość próbkowania (wszystkie kanały)2.5 GS/s2.5 GS/s2.5 GS/s5 GS/s
Minimalna szerokość impulsu detekcji wartości szczytowych400 ps200 ps
Maksymalna długość rekordu (wszystkie kanały)10 milionów punktów
Maksymalny czas przy maksymalnej częstotliwości próbkowania (wszystkie kanały)4 ms4 ms4 ms2 ms
Zakres podstawy czasuod 1 ns do 400 sod 400 ps do 400 s
Zakres opóźnienia podstawy czasu-10 dz. do 50 s
Zakres przesunięcia czasu między kanałami±100 ns
Dokładność podstawy czasu±5 ppm w dowolnym przedziale =1 ms

Podstawa czasu Kanały cyfrowe

CharacteristicMSO4032MSO4034MSO4054MSO4104
Maksymalna częstotliwość próbkowania (główna)500 MS/s (rozdzielczość 2 ns)
Maksymalna długość rekordu (główna)10 milionów punktów
Maksymalna częstotliwość próbkowania (MagniVu")16.5 GS/s (60.6 ps resolution)
Maksymalna długość rekordu (MagniVu")10 tys. punktów wokół punktu wyzwolenia
Minimalna wykrywana szerokość impulsu1,5 ns
Zakres opóźnienia między kanałamitypowo 60 ps

System wyzwalania

CharacteristicDescription
Tryby wyzwalania głównego -automatyczne, normalne oraz jednorazowe.
Sprzężenie wyzwalaniaDC (stałoprądowe), odcięcie HF (tłumienie >50 kHz), odcięcie LF (tłumienie &lt50 kHz), odcięcie szumu (redukcja czułości).
Zakres czasu powstrzymania wyzwalaniaod 20 ns do 8 s.
Czułość
Wewnętrzna, sprzężenie DC0,4 działki od DC do 50 MHz, rośnie do 1 działki przy nominalnej szerokości pasma.
Zewnętrzna (wejście Aux In)200 mV od DC do 50 MHz, rośnie do 500 mV przy 250 MHz.
Zakres poziomu wyzwalania
Dowolny kanał±8 działek od środka ekranu.
Zewnętrzne (wejście Aux In)±8 V
Tryby wyzwalania
Zboczemnarastające lub opadające zbocze dowolnego kanału lub wejścia pomocniczego (Aux In). Sprzężenie DC, redukcja szumu, odcięcie HF lub LF.
Sekwencja (wyzwalanie B)wyzwolenie opóźnione czasem — od 4 ns do 8 s. Ewentualnie wyzwolenie opóźnione zdarzeniem — od 1 do 9 999 999 zdarzeń.
Szerokością impulsuwyzwolenie dodatnim lub ujemnym impulsem który jest >, <, = lub ≠ od zadanej szerokości.
Impulsem niepełnymwyzwolenie impulsem przecinającym pierwszy próg, ale nieprzechodzącym przez drugi próg przed ponownym przecięciem pierwszego.
Logicznewyzwolenie, gdy dowolny wzorzec logiczny kanałów jest fałszywy lub pozostaje prawdziwy w zadanym czasie. Dowolne wejście może zostać użyte jako zegar w celu wyszukiwania wzorca na zboczu zegarowym. Wzorzec (AND, OR, NAND, NOR) określany jest dla wszystkich analogowych i cyfrowych wejściowych kanałów jako niski, wysoki lub bez znaczenia.
Ustawieniem i wstrzymaniemwyzwolenie przekroczeniem czasów ustalenia i utrzymania pomiędzy zegarem a danymi w dowolnym kanale wejściowym.
Szybkością narastania/opadaniawyzwolenie zboczem impulsu szybszym lub wolniejszym niż zadane. Zbocze może być dodatnie, ujemne lub oba.
Wizyjnewyzwolenie numerem linii, liniami parzystymi, nieparzystymi lub każdym polem dla sygnałów PAL, SECAM i NTSC.
Rozszerzone wizyjne (opcjonalnie)wyzwalanie dla standardów wizyjnych 480p/60, 576p/50, 720p/30, 720p/50, 720p/60, 875i/60, 1080i/50, 1080i/60, 1080p/24, 1080p/24sF, 1080p/25, 1080p/30, 1080p/50, 1080p/60 oraz niestandardowych dwu- i trójpoziomowych standardów synchronizacji.
I2C (opcjonalnie)wyzwolenie elementami start, powtórny start, stop, brak ACK (potwierdzenie), adres (7 lub 10 bitów), dane lub adres i dane sygnałów magistrali I2C o szybkości do 3,4 Mb/s.
SPI (opcjonalnie)wyzwolenie elementami SS, czasem bezczynności, MOSI, MISO lub MOSI i MISO sygnałów magistrali SPI o szybkości do 10,0 Mb/s.
CAN (opcjonalnie)wyzwolenie elementami start ramki, typ ramki (dane, zdalnie, błąd, przeciążenie), identyfikator (standardowy lub rozszerzony), dane, identyfikator i dane, koniec ramki, brak ACK lub błąd uzupełnienia bitami sygnałów magistrali CAN o szybkości do 1 Mb/s. Ponadto wyzwolenie może następować po spełnieniu warunków ≤, <, =, >, ≥, lub ≠ dla konkretnych danych. Regulowany przez użytkownika punkt próbkowania ustawiany jest domyślnie na 50%.
RS-232/422/485/UART (opcjonalnie)wyzwalanie bitami start Tx, start Rx, koniec pakietu Tx, koniec pakietu Rx, dane Tx, dane Rx, błąd parzystości Tx i błąd parzystości Rx.
LIN (opcjonalnie)wyzwolenie elementami synchronizacja, identyfikator, dane, identyfikator i dane, ramka wakeup, ramka sleep, lub błędy, takie jak błąd synchronizacji, parzystości lub sumy kontrolnej.
FlexRay (opcjonalnie)wyzwolenie elementami: start ramki, typ ramki (normalny, ładunek, zero, synchronizacja, uruchomienie), identyfikator, liczba cykli, pełne pole nagłówka, dane, identyfikator i dane, koniec ramki lub błędy takie jak błąd nagłówka CRC, klipu CRC, ramki null, ramki sync lub ramki startup.
Równoległe (opcja tylko dla modeli MSO)wyzwolenie wartością danych dla magistrali równoległej.

Rodzaje akwizycji

ModeDescription
Sample (Próbkowanie proste)rejestrowanie wartości próbek.
Peak Detect (Detekcja pików)wychwytywanie wąskich wartości szczytowych, o szerokości nawet 200 ps, przy wszystkich szybkościach przemiatania.
Averaging (uśrednianie)uśrednianie od 2 do 512 przebiegów.
Obwiedniaobwiednia mini-maks odzwierciedlająca dane detekcji wartości szczytowej dla wielu akwizycji.
Hi Res (wysoka rozdzielczość)uśrednianie boxcar w czasie rzeczywistym, redukuje zakłócenia przypadkowe i zwiększa rozdzielczość pionowa.
Roll (przewijanie)przesuwanie przebiegów od prawej do lewej krawędzi ekranu z szybkością do 40 ms/dz.

Pomiary przebiegów

CharacteristicDescription
Kursoryna przebiegu i na ekranie.
Pomiary automatyczne29, z których do osiem można wyświetlać jednocześnie. Pomiary obejmują następujące elementy: okres, częstotliwość, opóźnienie, czas narastania i opadania, dodatnie wypełnienie przebiegu, ujemne wypełnienie przebiegu, szerokość impulsu dodatniego, szerokość impulsu ujemnego, szerokość paczki impulsów, faza, dodatni przerost, ujemny przerost, wartość międzyszczytowa, amplituda, wartość maksymalna, wartość minimalna, stan wysoki, stan niski, średnia, średnia w cyklu, wartość skuteczna, wartość skuteczna w cyklu, liczba impulsów dodatnich i ujemnych, liczba zboczy narastających i opadających, obszar i obszar w jednym cyklu.
Funkcje statystyczne dla pomiarówwartość średnia, minimalna, maksymalna, odchylenie standardowe.
Poziomy odniesieniadefiniowane przez użytkownika poziomy odniesienia dla pomiarów automatycznych mogą być określane zarówno w jednostkach, jak i procentach.
Bramkowaniewydzielanie wystąpienia specyficznych zdarzeń wewnątrz akwizycji w celu przeprowadzenia pomiaru za pomocą ekranu lub kursorów przebiegu.

Operacje matematyczne na przebiegach

CharacteristicDescription
Arytmetycznedodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie przebiegów.
Funkcje matematyczneróżniczkowanie, całkowanie, szybkie przekształcenia Fouriera (FFT).
Szybkie przekształcenia Fouriera (FFT)amplituda widma. Skala pionowa FFT — liniowa wartość RMS lub dBV RMS, okno FFT — prostokątne, Hamminga, Hanninga lub Blackmana-Harrisa.
Zaawansowane funkcje matematycznedefiniowane rozbudowanych wyrażeń algebraicznych obejmujących przebiegi analogowe, funkcje matematyczne, wartości skalarne, dwie określane przez użytkownika zmienne oraz wyniki pomiarów parametrycznych, np. (Intg(Ch1-Mean(Ch1)) x 1,414 x VAR1).

Oprogramowanie

SoftwareDescription
NI LabVIEW SignalExpress Tektronix Edition

całkowicie interaktywne środowisko pomiarowe zoptymalizowane dla oscyloskopów z serii 4000, które umożliwia błyskawiczne gromadzenie, generowanie, analizowanie, porównywanie, importowanie i zapisywanie danych pomiarowych oraz sygnałów za pomocą intuicyjnych operacji metodą „przeciągnij i upuść” niewymagających umiejętności programowania.

Standardowa wersja dostarczana z urządzeniami serii 4000 obsługuje gromadzenie, kontrolowanie, przeglądanie i eksportowanie danych z obserwowanych sygnałów. Wersja pełna (SIGEXPTE) umożliwia dodatkowe metody przetwarzania sygnałów, zaawansowana analiza, obsługa sygnałów mieszanych, przemiatanie, testowanie graniczne i inne zdefiniowane przez użytkownika funkcje i jest dostępna dla każdego przyrządu w ciągu 30-dniowego okresu próbnego.

OpenChoice® Desktopzapewnia szybką i prostą komunikację między komputerami z systemem Windows a urządzeniami serii 4000 za pomocą połączenia USB lub sieci lokalnej. Umożliwia przesyłanie i zapisywanie ustawień, przebiegów, wyników pomiarów oraz obrazów ekranu.
Sterownik IVIstandardowy interfejs programowania przyrządu dla typowych aplikacji, takich jak LabVIEW, LabWindows/CVI, Microsoft .NET czy MATLAB.

Charakterystyka wyświetlacza

CharacteristicDescription
Typ wyświetlaczakolorowy ciekłokrystaliczny wyświetlacz TFT o przekątnej 10,4 cala (264 mm).
Rozdzielczość wyświetlacza1024 piksele w poziomie x 768 pikseli w pionie (XGA).
Rodzaje przebiegówwektory, punkty, zmienna poświata, nieskończona poświata.
Podziałkapełna, linie siatki, punkty przecięcia, ramka, IRE oraz mV.
FormatYT j jednocześni XY/YT.
Szybkość rejestracji przebiegówdo 50 000 przebiegów/s.

Porty wejścia/wyjścia

PortDescription
Napęd CompactFlashdostęp z przedniego panelu (typ 1).
Port host USB 2.0 o pełnej prędkościobsługuje pamięci masowe USB, drukarki i klawiatury. Dwa porty dostępne na płycie czołowej, jeden na płycie tylnej.
Szybki port USB 2.0port na płycie tylnej umożliwiający sterowanie oscyloskopem poprzez protokoły USBTMC lub GPIB za pomocą modułu TEK-USB-488.
Port LANzłącze RJ-45, obsługa standardu 10/100 Base-T.
Port wideo XGAzłącze żeńskie DB-15 umożliwiające wyświetlanie obrazu z oscyloskopu na zewnętrznym monitorze lub projektorze.
Wejście Aux In (pomocnicze)złącze BNC na płycie czołowej. Impedancja wejściowa 1M´. Maksymalne napięcie 250 VRMS z wartościami szczytowymi ±400 V.
Wyjście kompensacji sondy

Piny na przednim panelu

Amplituda 2,5 V

Częstotliwość 1 kHz

Wyjście wyzwalaniazłącze BNC na płycie tylnej; dodatni impuls w momencie wyzwolenia oscyloskopu.
Kensington Lockgniazdo na płycie tylnej do zamocowania standardowej blokady Kensington.

Źródło zasilania

CharacteristicDescription
Napięcie źródła zasilaniaod 100 do 240 V ±10%.
Częstotliwość źródła zasilania

od 47 do 66 Hz (od 90 do 264 V)

od 360 do 440 Hz (od 100 do 132 V)

Pobór mocymaks. 250 W.

Charakterystyka fizyczna

Wymiarymmcale
Wysokość2299.0
Szerokość43917.3
Głębokość1375.4
Masakglb.
Netto511
Wysyłkowa9.522
Montaż w stojaku5U
Prześwit chłodzenia51 mm (2 cale) wymagany z lewej strony oraz z tyłu przyrządu.

Charakterystyka ogólna

CharacteristicDescription
Warunki środowiskowe
Temperatura
Podczas pracyod 0 °C do +50 °C.
Podczas przechowywaniaod -20 °C do +60 °C.
Wilgotność
Podczas pracywysokie temp. od 40 °C do 50 °C: wilgotność względna od 10% do 60%.
Niskie: od 0 °C do 40 °C: wilgotność względna od 10% do 90%.
Podczas przechowywaniawysokie temp. od 40 °C do 60 °C: wilgotność względna od 5% do 60%.
Niskie: od 0 °C do 40 °C: wilgotność względna od 5% do 90%.
Wysokość n.p.m.
Podczas pracy3000 metrów (9,843 stopy).
Podczas przechowywania12,000 metrów (39,370 stóp).
Dopuszczalne wstrząsy
Podczas pracy0,31 GRMS od 5 do 500 Hz, 10 min w każdej osi, 3 osie, 30 min łącznie.
Podczas przechowywania2,46 GRMS od 5 do 500 Hz, 10 min w każdej osi, 3 osie, 30 min łącznie.
Regulacje prawne
Kompatybilność elektromagnetyczna89/336/EWG.
BezpieczeństwoUL61010-1, Second Edition; CSA61010-1 Second Edition, EN61010-1:2001; IEC 61010-1:2001.

Informacje przydatne podczas zamawiania

Rodzina 4000

ModelDescription
Modele DPO4000
DPO40344-kanałowy oscyloskop z cyfrowym luminoforem, 350 MHz, 2,5 GS/s, rekord 10 milionów próbek.
DPO40544-kanałowy oscyloskop z cyfrowym luminoforem, 500 MHz, 2,5 GS/s, rekord 10 milionów próbek.
DPO41044-kanałowy oscyloskop z cyfrowym luminoforem, 1 GHz, 5 GS/s, rekord 10 milionów próbek.
Modele MSO4000
MSO4032oscyloskop sygnałów mieszanych, 2+16 kanałów, 350 MHz, 2,5 GS/s, rekord 10 milionów próbek.
MSO4034oscyloskop sygnałów mieszanych, 4+16 kanałów, 350 MHz, 2,5 GS/s, rekord 10 milionów próbek.
MSO4054oscyloskop sygnałów mieszanych, 4+16 kanałów, 500 MHz, 2,5 GS/s, rekord 10 milionów próbek.
MSO4104oscyloskop sygnałów mieszanych, 4+16 kanałów, 1 GHz, 5 GS/s, rekord 10 milionów próbek.

Wszystkie modele zawierają: Jedną pasywną sondę 10x, 500 MHz, P6139A dla każdego kanału analogowego, pokrywę przedniego panelu (200-4908-00), kartę pamięci CompactFlash 32 MB (156-9413-00), instrukcję obsługi (071-2121-xx), dokumentację na dysku CD (063-3903-00), oprogramowanie OpenChoice®Desktop, oprogramowanie NI LabVIEW SignalExpress™ Tektronix Edition LE, świadectwo wzorcowania zgodnie z normą instytutu National Metrology Institute — system jakości wytwarzania tego produktu jest zgodny z normą ISO9001, przewód zasilający, torbę na akcesoria (016-1967-00) trzyletnią gwarancję. Podczas składania zamówienia należy określić rodzaj wtyczki zasilającej oraz wersję instrukcji użytkownika. Modele MSO zawierają również jedną 16-kanałową sondę logiczną P6516 oraz zestaw akcesoriów do tej sondy (020-2662-00).

Moduły rozszerzeń dla specjalnych zastosowań

ModuleDescription
DPO4EMBDmoduł wyzwalania sygnałów magistral szeregowych stosowanych w układach wbudowanych oraz analizy tych sygnałów. Umożliwia wyzwalanie zawartością pakietów danych dla sygnałów magistral I2C i SPI oraz zapewnia narzędzia analityczne, takie jak cyfrowy podgląd sygnału, podgląd magistrali, dekodowanie pakietów, wyszukiwanie i dekodowanie do postaci tabelarycznej ze znacznikami czasu.
DPO4COMPmoduł wyzwalania sygnałów magistral szeregowych stosowanych w branży komputerowej oraz analizy tych sygnałów. Umożliwia wyzwalanie zawartością pakietów danych dla sygnałów magistral RS-232/422/485/UART oraz zapewnia narzędzia analityczne, takie jak cyfrowy podgląd sygnału, podgląd magistrali, dekodowanie pakietów, wyszukiwanie i dekodowanie do postaci tabelarycznej ze znacznikami czasu.
DPO4AUTOmoduł wyzwalania sygnałów magistral szeregowych stosowanych w branży motoryzacyjnej oraz analizy tych sygnałów. Umożliwia wyzwalanie zawartością pakietów danych dla sygnałów magistral CAN i LIN oraz zapewnia narzędzia analityczne, takie jak cyfrowy podgląd sygnału, podgląd magistrali, dekodowanie pakietów, wyszukiwanie i dekodowanie do postaci tabelarycznej ze znacznikami czasu.
DPO4AUTOMAXrozszerzony moduł wyzwalania sygnałów magistral szeregowych stosowanych w branży motoryzacyjnej oraz analizy tych sygnałów. Umożliwia wyzwalanie zawartością pakietów danych dla sygnałów magistral CAN, LIN i FlexRay oraz zapewnia narzędzia analityczne, takie jak cyfrowy podgląd sygnału, podgląd magistrali, dekodowanie pakietów, wyszukiwanie i dekodowanie do postaci tabelarycznej ze znacznikami czasu.
DPO4VIDmoduł wyzwalania sygnałów HDTV oraz niestandardowych sygnałów wizyjnych.
Elementy opcjonalne

Opcjonalne rodzaje wtyczek przewodu zasilającego

OptionDescription
Opcja A0Ameryka Północna
Opcja A1Uniwersalna, Europa
Opcja A2Wielka Brytania
Opcja A3Australia
Opcja A5Szwajcaria
Opcja A6Japonia
Opcja A10Chiny
Opcja A11Indie
Opcja A99bez przewodu zasilającego lub zasilacza prądu przemiennego.

Opcjonalne wersje językowe*1

OptionDescription
Opcja. L0instrukcja w języku angielskim
Opcja. L1instrukcja w języku francuskim
Opcja. L2instrukcja w języku włoskim
Opcja. L3instrukcja w języku niemieckim
Opcja. L4instrukcja w języku hiszpańskim
Opcja. L5instrukcja w języku japońskim
Opcja. L6instrukcja w języku portugalskim
Opcja. L7instrukcja w języku chińskim uproszczonym
Opcja. L8instrukcja w języku chińskim tradycyjnym.
Opcja. L9instrukcja w języku koreańskim
Opcja. L10instrukcja w języku rosyjskim
Opcja. L99bez instrukcji obsługi.

*1Opcjonalna wersja językowa obejmująca przetłumaczoną nakładkę na płytę czołową dla wybranego języka.

Opcjonalne usługi*2

OptionDescription
Opcja. C3usługa wzorcowania w ciągu 3 kolejnych lat.
Opcja. C5usługa wzorcowania w ciągu 5 kolejnych lat.
Opcja. CA1wykonanie jednorazowego wzorcowania lub pokrycie wyznaczonego interwału kalibracji, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
Opcja. D1raport z wynikami wzorcowania.
Opcja. D3raport z wynikami wzorcowania przez 3 lata (dla opcji C3).
Opcja. D5raport z wynikami wzorcowania przez 5 lat (dla opcji C5).
Opcja. R5opieka serwisowa przez 5 lat (w tym okres gwarancji).

*2 Sondy i akcesoria nie są objęte gwarancją oscyloskopu ani opcjonalnymi usługami dodatkowymi. Warunki gwarancji i terminy wzorcowania można znaleźć na karcie katalogowej danej sondy lub akcesorium.

Zalecane sondy

ProbeDescription
TAP1500aktywna sonda TekVPI 1,5 GHz.
TAP1500X2komplet dwu sond aktywnych 1500 MHz, pojedyncze zakończenie z interfejsem TEKVPI; świadectwo wzorcowania zgodne z normą.
TDP0500sonda różnicowa 500 MHz, TekVPI, 42 V.
TDP1000sonda różnicowa 1 GHz, TekVPI, 42 V.
TCP0030sonda prądowa TekVPI 120 MHz, prąd zmienny/stały 30 A.
TCP0150sonda prądowa TekVPI 20 MHz, prąd zmienny/stały 150 A.
TCPA300/400*3układy pomiaru prądu.
P5205*3różnicowa sonda wysokonapięciowa 100 MHz, 1,3 kV.
P5210*3różnicowa sonda wysokonapięciowa 50 MHz, 5,6 kV.
P5100pasywna sonda wysokonapięciowa 100X, 2,5 kV.
ADA400A*3wzmacniacz różnicowy o dużym wzmocnieniu 100X, 10X, 1X, 0,1X.
NEX-HD2HEADERzłącze Mictor o rozstawie 0,1" (piny główki).

*3 Wymaga adaptera TekVPITM do TekProbeTM BNC (TPA-BNC).

Zalecane akcesoria

AccessoryDescription
071-1844-XXinstrukcja serwisowa (tylko w języku angielskim)
SIGEXPTEoprogramowanie NI LabVIEW SignalExpress™ Tektronix Editio (pełna wersja).
FPGAView-xxobsługa przez oscyloskop sygnału mieszanego układów Waltera i Xilinx.
TPA-BNCadapter TekVPI do TekProbe BNC.
TEK-USB-488adapter GPIB do USB.
TLAHRA with (2) 196-3476-01adapter o wysokiej impedancji i zestawy przewodów dla sondy P6515 MSO.
119-6827-00czytnik kart pamięci CompactFlash na USB.
ACD4000miękka torba transportowa.
HCTEK4321twarda walizka transportowa (wymaga torby ACD4000).
RM4000zestaw do montażu na stojaku.
AMT75*3adapter 1 GHz, 75 .

*3 Wymaga adaptera TekVPITM do TekProbeTM BNC (TPA-BNC).

Gwarancja

Trzyletnia gwarancja obejmująca wszystkie części i robociznę; nie obejmuje sond.
CE Mark
ISO9001Urządzenia są produkowane w zakładach objętych systemem jakości ISO.

GPIB LogoProdukty spełniają wymagania norm IEEE 488.1-1987, RS-232-C oraz przepisów technicznych firmy Tektronix.

3GW-20156-4, 12-FEB-2009

(WebID: 13296)

back to top
Informacje o produkcie
Wprowadzenie
Charakterystyki/Specyfikacje
Informacje zamówieniowe
Karta katalogowa (1 MB)

Informacje handlowe
Sprawdź cennik
Skontaktuj się z nami
Prośba o prezentację

Prośba o ofertę

Dodatkowe informacje
Znajdź autoryzowanego dystrybutorawidth=10
Seria MSO4000 – strona głównawidth=10
Seria DPO4000 – strona głównawidth=10
Program LabVIEW SignalExpres Tektronix Editionwidth=10
Materiały szkoleniowewidth=10
PDF Lista obsługiwanych drukarekwidth=10
Wybór oscyloskopu onlinewidth=10
Dobór sond pomiarowych onlinewidth=10

Navigate Data Sheets

Data Sheets > Products > Oscilloscopes > Oscilloscopes 500MHz to 5GHz > MSO4000 Series

Data Sheets > Products > Oscilloscopes > Oscilloscopes up to 500MHz > MSO4000 Series

Data Sheets > Products > Oscilloscopes > Oscilloscopes 500MHz to 5GHz > DPO4000 Series

Data Sheets > Products > Oscilloscopes > Oscilloscopes up to 500MHz > DPO4000 SeriesTektronix documents require the latest version of PDF Adobe Acrobat Reader.